ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8748325
*
nr 874 8325
Spegel
trä, höjd: 133
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2014
kl 20:18:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 23:53:01
1
150 kr
10/2 07:11:47
2
500 kr
10/2 14:13:47
3
350 kr
10/2 14:13:55
3
450 kr
10/2 14:14:03
3
600 kr
10/2 16:02:35
4
700 kr
10/2 20:04:09
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:51
*
Spegel
nr 874 8325
Spegel
trä, höjd: 133
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/2 23:53:01 | 1 | 150 kr |
10/2 07:11:47 | 2 | 500 kr |
10/2 14:13:47 | 3 | 350 kr |
10/2 14:13:55 | 3 | 450 kr |
10/2 14:14:03 | 3 | 600 kr |
10/2 16:02:35 | 4 | 700 kr |
10/2 20:04:09 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:51